Dálková předávka vody

17. 6. 2010

V sobotu 12.6.2010 od 17:00hod., se pod vedením SDH Radovesnice II, uskutečnilo společné hasičské cvičení, s názvem "Dálková předávka vody na 1500m". Voda byla vedena z místního rybníku Brodek až do nedalekého Lachandolského lesa.

dsc_0062.nef.jpgAkce se zúčastnilo deset týmů:

Radovesnice II

Lipec

Končice

Žiželice

Převýšov

Starý Kolín

Lovčice

Tetov

Dománovice

Polní Chrčice

Dost strohých fakt, jak to vlastně probíhalo?

V 17:00hod odpoledne, se všech deset týmů seřadilo k nástupu a tak říkajíc k "brífingu", aneb k vysvětlení a přesnému popisu, co se vlastně bude dít a jak to celé bude probíhat. Nejprve se měla zformovat kolona a hromadně projet vesnicí, aby se těm, co se nepřišli podívat ukázalo, jak to mužným hochům a sympatickým děvčatům v hasičských uniformách a v naleštěných autech, sluší.

Dále bylo vysvětleno a popsáno, jak přesně bude předávka probíhat, který tým zaujme jaké místo a co bude mít na starost. Možná slunce zapříčinilo, že všichni zcela nepochopili.

dsc_0050.nef.jpg

Snažím se v sukni co nejinteligentněji vyšplhat na hasičské auto, abych vše mohla náležitě zdokumentovat  a měla dobrý výhled. Jedeme. Kolona se brzy rozjela natolik, že už se o kolonu moc nejdednalo. Nicméně se snažím držet a zároveň pořizovat fotografie, což jde na skákajícím autě poměrně těžko.

U Brodku se už činí Lipecký tým, svižně pobíhají s hadicemi a chystají vše potřebné. O kousek dál je další parta, tentokrát Končice. Každý ví, co dělat a jde jim to od ruky. Kdyby takto fungovalo vše...

A jedeme dál, opět kolem hospody a míříme k lesu. Před silnicí se činí Starý Kolín. Tentokrát ovšem nikoli s hadicemi, jak by bylo příhodno, ale chlapci se pečlivě oblékají do slušivých oranžových vest a pečlivě se vzájemně kontrolují, jestli je vše v pořádku a nemají nikde podolek:-). Na hlavách zářivě bílé helmy i s baterkami (co kdyby slunce zhaslo), vysoké boty a kompletní uniformy. Nezbývá mi než chlapi, smeknout. Pojali to skutečně zodpovědně.

Dál pobíhají Žizelice a postupně další týmy. Naše auto se ale musí dostat až do čela, takže se vyhýbáme autům stojícím v cestě a já přemýšlím, jestli je hasičské auto natolik zdatný offroad, aby zvládlo takový náklon.

dsc_0081.nef.jpg

Jsme u lesa, naprosto nepřipraveni na vodu, která už dorazila. Voda je pohotově zastavena a Radovesnický tým se chystá k akci.

A je to tu, hadice nachystány, kluci na svých místech a může se hasit.

Za deset minut je po všem. Balíme, nasedáme, holky se přidávají k nám, klevetíme a hurá zpět na závěrečný nástup. Pak už jen konečné zhodnocení akce, poplácání po rameni a jde se na guláš.

Kluci, bylo to parádní!