Jdi na obsah Jdi na menu
 


Sbor dobrovolných hasičů Radovesnice II a první pololetí roku 2012

10. 7. 2012

A začala nám další sezona do které nastupujeme plni sil a odhodlání. Rádi Vás necháme nahlédnout do naší aktivity.

Začátkem roku 28.ledna jsme se jako každý rok sešli na výroční schůzi ve vinárně Kulturního domu počtem 25 členů , které se mimo jiné zúčastnil starosta p.Václav Janík a pozvaná  návštěva z SDH Ovčáry. Program této schůze bylo shrnutí roku 2011 a naplánování dalších akcí (zábavy, soutěže, brigády a pod.) pro rok 2012. Po přednesených zprávách o činnostech naši organizace p. J.Fantou, L.Kremlem a M.Staňkem a odsouhlasením nových akcí jsme se přesunuli k volné diskuzi. Poděkováno bylo samozřejmě všem aktivním členům hasičského sboru.

Dne 22.ledna jsme se zúčastnily školení ze zdravovědy v hasičárně v Žiželicích.
Na programu bylo poskytnutí první pomoci, defibrilace, zotavovací poloha apod.
Potom následoval malý test. Rádi bychom toto školení zajistili i u nás v Radovesnicích v r.2013 pro všechny členy sboru tak i pro širokou veřejnost.

Dne 28.února se konala tzv. pracovní schůze a to rozdání úkolů spojených s pořádáním rockové zábavy 9.března, kde nám zahráli skupiny NĚCO, RANVEJ a BLUE BUCK ve společnosti 114 návštěvníků a velikonočního plesu 7.dubna, kde nám k tanci a poslechu zahrála skupina PARAGRAF 202 a rozdání zajímavé výherní tomboly a předtančení taneční skupiny MODROOČKO z Býchor. Dále byl naplánován termín předávky vody.

Dne 24.března jsme se sešli v Žiželicích na výroční okrskové valné hromadě. Sešli se zástupci obcí Žiželice, Končice, Radovesnice II a Lipce.  Zde jsme si upřesnili kdo a kdy bude co v letošním roce pořádat.
 
Dne 27.dubna jsme svolali další schůzi a to k doladění příprav na předávku vody 5.května. Této akce se zúčastnilo 17 obcí a bohužel nám vůbec nepřálo počasí, protože po celou dobu pršelo. Vodu do Lipce jsme dokázali dopravit za 32min. Jednalo se o délku 1850 metrů při 19 stanovištích. Jako kulturní vložka následovala ukázka práce se psy kynologů z Býchor. Po zakončení akce občerstvením se konalo v místní chatě příjemné posezení s hudbou.

Dne 12. a 19. května proběhl  každoroční sběr starého železa v naší obci. Tohoto se zúčastnilo 6 členů, kterým bychom chtěli alespoň touto cestou poděkovat, díky patří samozřejmě patří i Vám obyvatelům obce Radovesnice II a zvláště místnímu Obecnímu úřadu, za ochotu zapůjčit techniku.

Dále probíhaly tréninky družstev žen i mužů v požárních útocích, aby byli všichni nejenom dobré fyzické kondici, ale zvládali rychlost a přesnost útoků a měnění taktiky jak nad soupeři zvítězit.

Dne 2.června jsme s našim offroadem  vyrazili na první soutěžní  klání v Ohařích o pohár starosty obce. Po dobré bojové náladě  naše ženy skončily na krásném druhém místě z devíti a muži zakotvili na šestém místě z patnácti týmů.

Zbytek volného času jsme věnovali údržbě techniky a především vyladěním hasičské stříkačky pro sportovní účely.

Na závěr bych rád poděkoval jménem sboru dobrovolných hasičů všem aktivním členům za jejich odhodlanost, vůli a snahu . Dále bych chtěl touto cestou všem spoluobčanům za naše SDH popřát krásné léto plné sluníčka a příjemnou dovolenou.

L.Kreml