Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Radovesnického zpravodaje - SDH Radovesnice II. a jeho rok 2011/1

SDH Radovesnice II. a jeho rok 2011

A začala nám další sezóna. Sezóna roku 2011, do které opět nastupujeme plní odhodlání, elánu a nových sil. Rádi Vás opět necháme v krátkosti nahlédnout do letošních novinek.

Začátkem měsíce ledna, přesněji třináctého, jsme jako obvykle zahájili sezónu Výroční schůzí. Konala se ve vinárně Kulturního domu v Radovesnicích II. Programem večera bylo shrnutí činností za rok 2010. Se všemi událostmi předešlého roku jsme vás již seznámili v minulém čísle Radovesnického zpravodaje. Proběhlé akce můžeme shrnout tím, že účast sice nebyla hojná, jako v předešlém roce, zato v plném nasazení, což zasluhuje pochvalu, protože jsme se dočkali nejenom úspěchů v soutěžích, ale i ochoty členů SDH věnovat svůj volný čas. Schůze se zúčastnilo 33 našich dobrovolných hasičů a starosta obce, pan Václav Janík, kterému chceme srdečně poděkovat za účast. Poděkování samozřejmě patří i všem zúčastněným členům hasičského sboru.

Dne 15.ledna proběhla Okrsková schůze v Žiželicích nad Cidlinou, kde na programu dne bylo školení první pomoci. Radovesnické dobrovolné hasiče reprezentovali – Martin Staněk, Ladislav Kreml, Tomáš Janík, Ladislav Šolta ml. a Jiří Fanta ml. Po proškolení a po splnění předložených náročných úkolů, včetně řádné a hojné účasti, obdrželi certifikát o proškolení první pomoci. Gratulujeme…

Dne 22.ledna se uskutečnila Výborová schůze naší organizace. Programem zde bylo projednání blížících se akcí letošního roku, mezi které patří již tradiční Velikonoční zábava.

Ke konci měsíce Února, přesněji 26tého proběhla další Okrsková výroční schůze. Zúčastnili se jí zástupci SDH obcí Žiželice nad Cidlinou, Lipec, Končice a Radovesnice II.

V tomto období se konala i Valná hromada. Hlavní náplní bylo projednat organizování blížíce se velikonoční zábavy, plány soutěží  a oprava hasičské mašiny.

Dne 16.dubna proběhl každoroční sběr železného šrotu v naší obci. Tohoto se zúčastnili čtyři členové, kterým bychom chtěli alespoň touto cestou poděkovat. Díky patří také samozřejmě i všem obyvatelům obce Radovesnice II. a zvláště místnímu Obecnímu úřadu, za ochotu a pomoc.

Koncem měsíce dubna, den již před zmiňovanou blížící se zábavou, proběhla příprava sálu. Každoročně očekávaná Velikonoční zábava se konala následující den 24.dubna. K tanci a poslechu zahrála hudební skupina Paragraf 202. Zábavy se zúčastnilo 103 platících návštěvníků. Během večera proběhla tradiční bohatá tombola s velmi zajímavými cenami. Celý večer byl dle reakcí zúčastněných návštěvníků vydařený, za což všem aktérům velice DĚKUJEME!!! 27.dubna následoval úklid sálu po zábavě.

V tomto období proběhly také tréninky družstev žen i mužů v požárních útocích, aby byli všichni nejenom v dobré fyzické kondici, zvládali rychlost a a přesnost útoků, ale i utužení taktiky, jak nad soupeři nejlépe vítězit.

Dne 7.května jsme se zúčastnili, již tradičně plni nadšení, první letošní soutěže dobrovolných hasičů, která proběhla v obci Břehy u Přelouče. V letošním roce, oproti předchozímu, měla soutěž nová pravidla. Útoky probíhaly na dvě kola. Z prvního postupovalo pouze prvních deset družstev, která se dále poprala o co nejlepší pozice blížícího se vrcholu., tedy o zlaté první místo. Naši muži skončili z šestnácti týmů prvního kola na čtrnácté pozici a ženy v prvním kole z dvanácti týmů na šestém místě a v druhém postupovém kole obhájily krásné čtvrté místo. Patří jim všem veliká pochvala nejen za účast, ale i za krásné umístění.

Zhruba v polovině měsíce května, tj. 14tého proběhlo Okrskové cvičení v obci Žiželice nad Cidlinou, pod vedením sboru SDH Žiželice. Akce nesla název „Dálková předávka vody“. Voda byla vedena od spodního mostu u firmy Crocodille ČR s. r. o. až do bývalého zemědělského družstva. Zúčastnilo se celkem sedm týmů SDH a to z obcí Žiželice, Končice, Radovesnice II., Lipec, Lovčice, Převýšov a Tetava.

Dne 27.května proběhla další Valná hromada. Na programu projednání byla účast v dalších letošních soutěžích, dále školení strojníků i velitelů, které mělo proběhnout v Týnci nad Labem ve dnech 6., 8. a 13. června a nakonec i projednání návrhu přípravy případných brigád sboru.

V letošním roce stačili dobrovolní hasiči, kromě jiného, uskutečnit pár již naplánovaných brigád a zaměřit se na další zamýšlené. Například - výroba udírny, odvoz hasičské stříkačky na vylepšení pro sportovní účely, drobné opravy a vylepšení techniky a všeho spojeného s našim sborem. Součástí plánů byla ještě i účast sboru na některých hasičských soutěžích a to ve dnech 11.6. v Ohařích, 25.6. v Ovčárech, 16.7. ve Třech Dvorech, 30.7. v Němčících, 13.8. v Hlavečníku, 20.8. v Polních Chrčících, 27.8. v Býchorech a 10.9. soutěž v Lovčicích. Upřesnění účasti na těchto akcích bude včas oznámeno.

Závěrem bychom vás rádi pozvali k nahlédnutí našich webových stránek http://www.sdh-radovesnice2.estranky.cz, kde se dozvíte nejenom zajímavosti o sboru jako takovém, bližší informace o naši činnosti, plánech ale i přáních.

Sbor dobrovolných hasičů Radovesnice II. vám přeje krásně strávené léto plné sluníčka, tepla a dobré nálady.

Sbor dobrovolných hasičů Radovesnice