Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z Radovesnického zpravodaje - SDH Radovesnice II. a jeho rok 2011/2

18. 11. 2011

               A opět tu máme konec, tentokráte roku 2011. Rádi bychom se s Vámi srdečně podělili o naše úspěchy a činnosti spojené s druhou a zároveň zbylou polovinou naší hasičské sezóny. Ke konci měsíce června, a konkrétně 25. června, jsme se zúčasnili hasičských závodů v obci Ovčáry. V hasičských útocích jsme se neumístili až tak výborně, ale jak se říká: „Není důležité vyhrát, ale zúčasnit se.“ Naší muži se umístili z jedenácti týmů na devátém místě a ženy ze sedmi týmů na třetím. I tak je pochvala na místě.

Dne 10. července proběhl přípravný trénink v požárních útocích a to z důvodu dobré fyzické i psychické kondice a zároveň utužení taktity.

V polovině měsíce srpna, přesněji třináctého, proběhly, v Hlavečníku. Muži z deseti týmů obsadili šesté místo v požárním útoku a ženy z šesti týmů skončily na krásné první pozici. Velká gratulace šikulům.

Z kraje měsíce září opět proběhl další trénink družstev žen u mužů. Ten to byl zaměřen na prověření dovedností a taktiky, s cílem, jak snadno porazit své nejtěžší soupeře.

Dne 10. září proběhly zajímavé závody v obci Lovčice, které byly rozděleny do dvou kategorií. První byl závod v klasickém hasičském požárním útoku, ve kterém naše děvčata vybojovala zasloužené druhé místo a muži šesté. Druhou částí celého soutěžního dne byla štafeta, plná zrádných a těžkých úkolů, které jsme opět zdolali bez větších problému. Ve štafetě se děvčata umístila na druhém místě. Hoši se umístili na krásném prvním místě. Patří jim velký dík a pochvala za mimořádné výsledky, kterých dosáhly naše hasičky a hasiči během celého náročného dne. Během soutěží v Lovčicích byly vystaveni velké zátěži a vypětí svých sil. Těmito závody a krásnými výsledky zakončili naši hasiči letošní náročné soutěžení.

Začátkem měsíce října proběhla hasičská brigáda, ale především naše šikovné hasičky. Udírna je nyní uskladněna v chatě na hřišti, kde je zároveň i k dispozici občanům obce na různé společenské akce. V tomto období proběhla rovněž údržba hasičské techniky.

Na podzim se konal sjezd traktorů v Kolíně, kde bylo na programu shrnutí a vyhodnocení činností obcí za letošní rok. Za Radovesnice ll. Se zjasnili i naši členové – Martin Staněk a Jiří Fanta ml.

Naši hasiči s pomocí obecného úřadu Radovesnice ll. Předložili program na následující období a požádali tímto o dotaci, v rámci které by se mělo zainventovat doplnění sportovních hasičských věcí a zkvalitnění úprav hasičské stříkačky PS12. Zatím nám nejsou známy výsledky jednání, tak nám držte palce.
                V plánu na příští rok se chystá rozsáhlá předávka vody, která by měla vést z Radovesnic ll. Do Žíželic. Mělo by se sejít zhruba 20 družstev. Další plány a nápady se bodou teprve projednávat na výroční schůzi.
                Sbor dobrovolných hasičů by chtěl poděkovat všem aktivním členům, včetně dětí, za jejich účast na sportovních akcích a za chod sboru. Dále Sbor dobrovolných hasičů Radovesnic ll. Přeje všem obyvatelům zdraví a štěstí do Nového roku 2012. PŘEJEME Vám i všem našim členům, aby byl nový rok 2012 alespoň stejně tak dobrý, jako rok letošní, ba i lepší a doufáme i nadále ve vaši podporu a přízeň. Děkujeme …